Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 15. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on beşincisi “En-ERP® 15” olarak 14 Aralık 2017, Perşembe günü Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü organizatörlüğünde gerçekleşti.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü Başkanı Mehmet Miraç Akça ve ekibinin  yoğun ve özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; ERS A.Ş. Satış Yöneticisi İhsan Güzey öğrencilere iş hayatındaki tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda uygulamalı olarak, bir otelin kendisini RezervasyonAl sistemine kaydederek, dakikalar içinde bir online rezervasyon sayfasına sahip olabilmesi, online satış kanallarının doğru yönetiminde Kanal Yönetiminin önemi, dijital pazarlama ve SEO gibi konulara da değindi. Soru-cevap bölümünün de oldukça hareketli geçtiği etkinlikte Rezervasyonal’ın temsilcisi olmak isteyen öğrenciler İhsan Güzey ile tanışma fırsatı da yakaladı.

İhsan Güzey’in sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 70 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Etkinlik sonunda Ahmet Savaş Göktürk ve İhsan Güney’e Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  tarafından hazırlanan özel plaketler Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Gümüş ve Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fikri Serdar Gökhan tarafından taktim edildi.