KOSGEB Destekli ERP Yazılımları

İşletmelere ciddi anlamda verimli ve aynı zamanda bütünleşik bir iş süreç yönetimi sağlayan ERP yazılım yatırımlarına örneğin KOSGEB KOBİGEL programı ile de ciddi oranda destekler çıkmaktadır. Örneğin İmalat (Üretim) sanayii KOBİ’lerine sağlanmakta olan KOSGEB KOBİGEL destek programları ile işletmeler Lisans, Danışmanlık, Sunucu, El Terminali gibi yatırım kalemlerine KOSGEB KOBİGEL programı kapsamında destek almaktadırlar.

Ayrıca ERP yatırımları ile işletmeler kurumsallaşma yolunda da ciddi anlamda KOSGEB KOBİGEL destekleri ile rahat bir nefes almaktadır.

Burada önemli olan kriterlerden bazıları KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve KOBİ Beyannamelerinin onaylı olmasıdır.

Örneğin imalat sanayii yan üretici KOBİ’ler Malzeme İhtiyaç Planlaması, Stok Yönetimi, Üretim Planlama, satış siparişlerinin terminlenmesi, üretim rota yönetimi, iş istasyonlarının kapasite yönetimi, fason yönetimi gibi süreçlere ek olarak ayrıca e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv Faturası gibi süreçlerde de ERP yatırımlarını KOSGEB KOBİGEL desteği ile sağlayabilmektedirler.

Bu önemli sebeplerle destek programları yakından takip edilmelidir. Resmi olarak bu linkten takip edebilirsiniz: https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/6672/yururlukte-olan-cagrilar

Destekler hakkında daha detaylı bilgi almak için www.login.com.tr üzerinden iletişim kurabilir ya da s.gokturk@login.com.tr mail adresime görüşme talep maili gönderebilirsiniz.