SAP Sektörüne Giriş Hikayem

Herkese merhabalar, ben Kaan  bugünkü yazımda SAP sektörüne girme hikayemi anlatacağım.

Üniversitede okurken de SAP sektörü hep hayal ettiğim bir sektör olmuştu. Okulumuz da ERP konusuna endeksliydi. Pandemi süreci boyunca kendimi yazılım geliştirme ve tasarım alanında geliştirsem de hayalim hep SAP danışmanı olmaktı

Mezun olduktan sonra Kariyer.net üzerinden pek çok Junior bilişim ilanına başvurmuştum. Bu ilanların çoğunluğu SAP danışmanlığı ilanlarıydı. Şu an çalışmış olduğum şirketin insan kaynakları benimle iletişime geçerek firmanın işe alım süreçleri hakkında bilgilendirme yaptı.
İngilizce ağırlıklı bir genel yetenek sınavından geçtim. Sonrasında bazı modül eğitimleri aldım ve ardından bu aldığım eğitimlerde öğrendiğim bir konuyu İngilizce sunmamı istediler. Sonuç olarak sürecimin olumlu olduğu söylendi ve HR (İnsan Kaynakları) modülü danışmanlığı iş teklifi aldım.

Ben de gerekli hazırlığımı yapıp İstanbul’a geldim. İlk haftalarım şirket oryantasyonları ve çalışma arkadaşlarımla tanışma ile geçti. Diğer haftalarda ise SAP modülleri hakkında genel eğitimler aldık. Sonrasında kendi modülüm üzerine eğitimlere başladım.

İlk zamanlarda acaba çok sözel bir iş mi yapacağım gibi bir endişem olsa da, SAP ekranlarını içerdeki uyarlama ekranlarını, tabloları , domainleri gördükten sonra bunların içinde istekli bir şekilde kaybolmaya başladıktan sonra bu endişemin çok yersiz olduğunu fark ettim.

Şu anda ise geliştirilen projelerin testlerini yapmaya ve projelerde asistan danışman olarak görev almaya başladım. Şu anda hem çalıştığım şirketten, hem projelerinde çalıştığım şirketlerden hem de yaptığım işten çok mutluyum. Bu işte 3. ayıma giriyorum . Zaman su gibi ve keyifli geçiyor benim için.  İş yerinde iş çıkış saatini beklediğim tek bir günüm dahi olmadı. Umarım kariyerim böyle devam eder. SAP sektörü hakkında sorularınız olursa bana yazmaktan çekinmeyin.
Yeni yazılarımda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir