Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 17. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on yedincisi “En-ERP® 17” olarak 28 Aralık 2017, Perşembe günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMÖT) organizatörlüğünde gerçekleşti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMÖT) ekibinin özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; Eurodecor ERP Yöneticisi Mehmet Bayrakdar ERP kavramının detaylarına inmekle birlikte ERP yazılımlarının işletmelere sağladığı faydalar hakkında çok değerli bilgiler verdi. ERP’nin modüllerine genel bakış da sağlayan Mehmet Bayrakdar, ERP’yi uygulayan şirketlerde rakamsal iyileştirmelerin genel ortalamalarına ilişkin istatistikler de paylaştı.

Mehmet Bayrakdar’ın sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Mehmet Bayrakdar ve Ahmet Savaş Göktürk’e Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMÖT) tarafından hazırlanan Yönetim Kurulu Başkanı Sergen Orhan ve Kulüp Danışmanı Arş. Gör. İslam Altın imzalı plaketlerin de takdim edilmesi sonrası Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknopark’da bulunan ACD Bilgi İşlem ve İnovasyon Mühendislik firmalarına EMÖT ile birlikte gerçekleşen ziyarette üretimden veri toplama ve robotik çalışmalara ilişkin ACD Bilgi İşlem’den Ertul Erözdemir ve İnovasyon Mühendislik’den Uğur Yayan ile birlikte beyin fırtınası yapıldı.