Beykent Üniversitesi 18. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on sekizincisi “En-ERP® 18” olarak 13 Şubat 2018, Salı günü Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulubü organizatörlüğünde gerçekleşti.

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü Başkanı Reyhan Kılıç, Başkan Yardımcısı Safa Varol ve Yönetim Kurulu Üyesi Havva Nur Topaloğlu’nun ve tüm ekibin yoğun ve özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; Eren Holding Bilgi Teknolojileri Müdürü Hasan Bartınlı, sunumuna şirketlerde bulunan departmanların ERP kavramı ile bağlantısı ile başlayarak Eren Holding bünyesinde kullandıkları Login ERP® ekranlarına ilişkin örneklerle devam etti. Ayrıca Hasan Bartınlı, sunumunda ERP yazılımın belirlenmesi, ERP takımının belirlenmesi, Yönetim desteği, Esnek çalışma zamanlaması, iyi proje yönetimi gibi konular hakkında deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı.

Hasan Bartınlı’nın sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin barkodlu hammadde girişinden örnek makinaların da paylaşıldığı üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Ayrıca el terminali kullanmanın işletmelere ve iş süreçlerine sağladığı faydaları da paylaşan Ahmet Savaş Göktürk, makine ve ERP entegrasyonlarının önemine ilişkin örnekler de sundu.

Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı.

Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Etkinlik sonunda Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Karahan ve Öğrenci Dekanı Serhat Butur imzalı plaketlerin Ahmet Savaş Göktürk ve Hasan Bartınlı’ya sunulması sonrası Endüstri Mühendisliği Kulubü’nden Reyhan Kılıç ve Havva Nur Topaloğlu’nun organizasyonu ile Beykent Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı’na misafir olan Ahmet Savaş Göktürk ve Hasan Bartınlı, Sanayi-Akademi iş birliği noktasında birlikte ne tür projeler yapabileceklerini Dekan Serhat Butur ile kapsamlıca konuşmasına ek olarak Beykent Üniversitesi’ne Login ERP Laboratuvarı kurulması ve Login ERP derslerinin oluşturulması noktasında yol planı da çizildi.