Üsküdar Üniversitesi 16. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on altıncısı “En-ERP® 16” olarak 22 Aralık 2017, Cuma günü Üsküdar Üniversitesi Endüstri ve Liderlik Kulubü organizatörlüğünde, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. O. Murat Anlı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yöneticisi Sadık Paksoy katılımıyla gerçekleşti.

Üsküdar Üniversitesi Endüstri ve Liderlik Kulubü Başkanı Betül Moran ve ekibinin yoğun ve özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; Omsa Metal Fabrika Müdür Yardımcısı İsmail Baştak canlı yayın ile katılım sağlayarak kariyeri ve Omsa Metal’in çalışmaları hakkında bilgi vermekle birlikte yazılımların işletmelere sağladığı faydalar hakkında çok değerli bilgiler verdi. Ayrıca Omsa Metal’in öğrencilere sağladığı staj ve iş fırsatları hakkında da kapılarının her zaman açık olduğunu belirtmekle birlikte başvuruları beklediğini dile getirdi.

İsmail Baştak’ın konuşması sonrası Tekyaz Genel Müdür Yardımcısı İlker Uludağ Tekyaz’da staj ile başlayan serüveni hakkında öğrencileri aydınlatırken aynı zamanda Endüstri 4.0’a gelene kadarki aşamalara ilişkin çok değerli bilgiler paylaştı. Ayrıca SOLIDWORKS öncesi ve sonrası gibi vaka çalışmalarına ilişkin çalışmalarını da paylaşarak aynı zamanda çekiliş ile Tekyaz sponsorluğunda 2 öğrenciye bavul da hediye etti. Öğrencilere fayda sağlamayı benimseyen İlker Uludağ, ayrıca öğrencilere SOLIDWORKS eğitim DVD’leri de dağıtarak öğrencileri çok mutlu etmekle birlikte Tekyaz’da staj ve yarı zamanlı çalışma fırsatlarına ilişkin bilgilendirmede de bulundu.

İlker Uludağ’ın muhteşem sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Etkinlik sonunda İsmail Baştak, İlker Uludağ ve Ahmet Savaş Göktürk’e Üsküdar Üniversitesi Endüstri ve Liderlik Kulubü ve Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat TARHAN imzalı TEMA fidan bağışı plaketleri Endüstri ve Liderlik Kulubü yetkilileri Merve Erdoğan ve Esranur Alakese tarafından taktim edildi.