İstanbul Üniversitesi 14. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on dördüncüsü “En-ERP® 14” olarak 12 Aralık 2017, Salı günü İstanbul Üniversitesi Endüstri ve Kalite Kulubü organizatörlüğünde gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi Endüstri ve Kalite Kulübü Başkanı Selin Bal ve kulüp üyelerinin özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; Eren Holding Bilgi Teknolojileri Müdürü Hasan Bartınlı öğrencilerle iş hayatındaki tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda ERP kavramı ve ERP’yi oluşturan modüller ve işletmelerdeki karşılığı hakkında çok detaylı bir sunum gerçekleşti. Ayrıca Login ERP ekranları üzerinden de Eren Holding’in örnek Satınalma süreçlerini öğrencilerin ilgisine sundu.

Hasan Bartınlı’nın çok kapsamlı sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Etkinlik sonunda Hasan Bartınlı ve Ahmet Savaş Göktürk’e İstanbul Üniversitesi Endüstri ve Kalite Kulubü tarafından organize edilen TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ile adlarına bağışlanan fidanlara ilişkin plaketleri de taktim edildi.