Karabük Üniversitesi 11. EN-ERP® Etkinliği

Ulusal ve uluslararası etkinler, proje yarışmaları, bilim zirve ve sempozyumları ile bilinen Karabük Üniversitesi Bilimtey Bilim Kulübü’nün 2017-2018 yılı itibari ile değişen hizmet ve eğitim politikasının ilk ürünü olan “11. En-ERP® “etkinliği Login Yazılım, Endüstri Mühendisliğim Platformu ve Bilimtey Bilim Kulübü organizatörlüğünde 22 Kasım 2017 tarihinde Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda çok yoğun ilgi ile gerçekleşti.

Karabük Üniversitesi Bilimtey Bilim Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Başaran ve ekibinin sorumluluğunda düzenlenen etkinlik Lazzoni Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Ali Kemal Ocaklı, Lazzoni Mobilya Planlama Müdürü Ömür Demir ve Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk’ün katılımlarıyla gerçekleşti.

Karabük Üniversitesi öğrencilerine birinci oturumda Ömür Demir; sunumu üzerinden ERP’nin iş sahasında işleyişini anlatarak örnek bir proje üzerinde öğrencilerle fikir alışverişi yaptı. Ayrıca ERP öncesi ve sonrası şeklinde örnek vaka çalışması üzerinden de deneyimlerini paylaşan Ömür Demir, sunumunun son aşamasında MES ve ERP ile ilgili gerçekleştirecekleri projelerden de bahsetti.

İkinci oturumda ise Ahmet Savaş Göktürk, üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Sonrasında Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen eğitim sonrası akıllı telefonlar üzerinden iki sınav da hazırlayan Ahmet Savaş Göktürk, iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 70 puan ve üstü alan öğrencilere teslim edilmek üzere Başarı Sertifikalarının hazırlık sürecini de başlattı.

Etkinlik sonrası toplu hatıra fotoğrafının da çekilmesi ile birlikte katılımcılara sertifikaları da teslim edildi.