Sakarya Üniversitesi 10. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin onuncusu “En-ERP® 10” olarak 6 Kasım 2017, Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu organizatörlüğünde gerçekleşti.

Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu Başkanı Ali Rıza Şahin ve ekibinin yoğun ve özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; B&T Design’dan Fabrika Müdürü Özkan Öztürk öğrencilere iş hayatındaki tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda B&T’nin gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler aktardı. Özkan Öztürk’ün sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi alanlarında gerçek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Etkinlik sonunda Ahmet Savaş Göktürk ve Özkan Öztürk’e Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu tarafından hazırlanan özel plaketler de taktim edildi.