Yalova Üniversitesi 12. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla yola çıkan Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliği Platformu’nun iş birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on ikincisi “En-ERP® 12” , 30 Kasım 2017, Perşembe günü Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü organizatörlüğünde gerçekleşti.

Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü Başkanı Ömer Faruk ÜNER ve ekibinin düzenlediği, yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlik Parkolay Otomatik Otopark Sistemleri ERP Proje Yöneticisi İsmail AYDIN ve Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş GÖKTÜRK’ün katılımlarıyla gerçekleşti.

Endüstri mühendisliği öğrencilerinin yanı sıra diğer mühendislik öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ilk oturum İsmail AYDIN tarafından gerçekleştirildi. İsmail AYDIN ERP ve MRP’nin bir firmada nasıl hayata geçirileceğini öğrencilere aktarırken, ürün ağacı kavramının önemini vurguladı. Kendi iş hayatında karşılaştığı zorlukları öğrencilere anlatarak ileride iş hayatında karşılaşabilecekleri  zorluklarla nasıl başa çıkabilecekleri konusunda da yol gösterici oldu.

Akabinde ikinci oturumda Login Yazılım’dan Ahmet Savaş GÖKTÜRK ise, üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dahil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini hazırladığı Prezi sunumuyla öğrencilere aktardı. Daha sonra öğrencilerin iş akışını anlayabilmesi için sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan adımları Login ERP® üzerinden demo ile öğrencilerle paylaştı. Canlı demonun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) nedir, ne işe yarar, önemi nedir vb. gibi konularda da öğrencileri aydınlatıp, aynı zamanda Qlik Sense BI üzerinden örnek dashboardlar da öğrenciler ile paylaştı.

ERP ve BI demolarının ardından Ahmet Savaş Göktürk, öğrencilere akıllı telefon üzerinden iki sınav uyguladı. Katılım sertifikalarının yanında bu iki sınavdan da 70 puan ve üzeri alan öğrenciler Başarı Sertifikası almaya hak kazandı.

Bu verimli etkinliğin sonunda katkılarından dolayı İsmail AYDIN ve Ahmet Savaş GÖKTÜRK’e Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından plaketleri de takdim edildi.

Öğrencilerin beğenisini kazanan bu etkinlik Yalova Üniversitesİ Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün gerçekleştirmiş olduğu ikinci etkinlikti. 2011 yılında Prof. Dr. İsmail ADAK tarafından kurulan Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü 2017 yılında Arş. Gör. Başak ÇETİNGÜÇ danışmanlığında yeni kadrosuyla deyim yerindeyse küllerinden doğdu. Geniş bir kadroya sahip olan bu kulüp sadece kendi bölümünden öğrencilere değil diğer bölümlerin öğrencilerinin de hayatına dokunmayı hedefliyor. Bu öğrencilerin geleceğin başarılı mühendisleri olması için kendilerini geliştirebilmeleri adına seminerler, teknik geziler, kurslar vb. organizasyonlar düzenleyerek hem öğrencilik hayatlarını kolaylaştırmayı, hem de kariyerlerine giden yolda onlara bir ışık tutmayı amaçlıyor.