Celal Bayar Üniversitesi 13. EN-ERP® Etkinliği

Toplumsal yaşamın her aşamasında emeği olan mühendislerin günü olarak kutlanan 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde ““ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla yola çıkan Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin on üçüncüsü “En-ERP® 13” olarak 5 Aralık 2017, Salı günü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Engineering Society (ENSO) organizatörlüğünde mühendislik fakültesinde yeni hayata geken Dekanlık katındaki konferans salonunda gerçekleşti.

Gerçekleşen etkinlikte Manisa merkezli Efsane Mobilya’dan Üretim Mühendisi Rüken Bertan iş hayatında yaşadığı tecrübelerini aktarırken aynı zamanda Efsane Mobilya’nın gerçekleştirdiği projeler hakkında da bilgiler verdi.

Rüken Bertan’ın sunumundan sonra Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin hammadde girişinden üretim bandı dahil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı. Akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı. Gerçekleşen Login ERP® canlı demosunun hemen ardından İş Zekası (Business Intelligence) (BI) nedir, ne işe yarar, önemi nedir gibi konularda öğrencileri aydınlatan Ahmet Savaş Göktürk, aynı zamanda Qlik Sense BI yazılımı üzerinden Sipariş, Sipariş detay, Fatura, Muhasebe, Küme analizi, Harita analizi gibi örnek dashboard ekranlarını da sunumunda öğrencilerin incelemesine sundu.

ERP ve BI üzerinden gerçekleşen demolar sonrası akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini başlattı.

Başkan Serkan İdriz, Yönetim Kurulu Üyesi Ümü Gülsüm Bilekli ve ekip arkadaşlarının özverili çalışmaları sayesinde yoğun katılım ile gerçekleşen etkinliği organize eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi ENSO Kulubü’nün misyonunun, bünyesinde bulunan bütün mühendislik dallarından öğrenciler için seminer, panel, eğitim, workshop ve teknik geziler olduğu da belirtildi.

Etkinlik sonunda Ahmet Savaş Göktürk ve Rüken Bertan’a MCBU ENSO tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri de taktim edildi.