İstanbul Aydın Üniversitesi 4. EN-ERP® Etkinliği

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan En-ERP® etkinliklerinin dördüncüsü “En-ERP® 4” olarak 18 Nisan 2017, Salı günü İstanbul Aydın Üniversitesinde Prof. Dr. Nafiz Duru ve Yrd. Doç. Dr. Seda Çelik Teker’in desteğiyle Endüstri Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Endüstri Mühendisliğim Platformu okul temsilcisi olan İrem EROL’un organizatörlüğünde gerçekleştirildi.

Yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte Simkan Otomotiv’den Bilgi Teknolojileri Müdürü Ahmet Eser otomotiv yedek parça sektöründe Login ERP Başarı Hikayesi sunumu ile birlikte ERP sistemlerinin faydaları ve işletmelere kazandırdıklarına ilişkin kapsamlı sunumunu gerçekleştirirken, Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş GÖKTÜRK ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir fabrikanın hammadde girişinden üretim bantı dahil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrenciler ile paylaştı ve akabinde Login ERP® yazılımı üzerinden de canlı olarak 19 değişkenli ve 112 seviyeli ürün ağacına sahip Yatak, Komidin, 2 kapaklı dolap, Makyaj masası ve çalışma masasından oluşan bir yatak odası grubunun siparişten üretime kadar olan akışını öğrenciler ile paylaştı. Ayrıca akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen 2 mini sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş GÖKTÜRK, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme de sağlamakla birlikte 2 sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak Başarı Sertifikalarının hazırlanması için Endüstri Mühendisliğim Platformu kurucusu Bahadır KAYA’ya ulaştırdı.

Etkinlik sonunda İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın imzalı özel plaketler Yrd. Doç. Dr. Seda Çelik Teker tarafından Ahmet Savaş Göktürk ve Ahmet Eser’e taktim edildi.

Ayrıca öğrencilere katılım sertifikalarının da verilmesi ile birlikte gerçekleştirilen özel çekilişle 12 öğrenciye Login Yazılım bünyesinde 2 günlük Login ERP® eğitimi fırsatı da sunuldu.

Etkinlik sonunda konuşan Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş GÖKTÜRK ise; “Etkinliklerimizde öğrencilerin heyecanla sunumlarımızı izlemesi ve isteklerini gördükçe bu etkinliklerimizin devam etmesi için daha çok çalışmamız gerektiği görüyoruz” dedi. “Bu tür etkinliklerin öğrenciler için çok faydalı olduğunu ve gerçek sanayide kullanılan bir ERP yazılımı üzerinden işletmelerin iş süreçlerini nasıl yönettiklerini görmelerini sağladıklarını” aktaran Ahmet Savaş Göktürk; “Destekleri için İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Nafiz Duru ve Yrd. Doç. Dr. Seda Çelik Teker’e teşekkürlerini” de ileterek “ülkemizin her noktasına giderek En-ERP® etkinliklerini yapmak için gerek Öğrenci Kulüplerinden gerek Üniversite Yönetimlerinden sadece bir davetin yeterli olacağını” belirtti.